Listopad 2013

Bojuju proti světu

15. listopadu 2013 v 20:42 | K. |  Žvásty všedních dnů
Co když jednoho dne všechno ztratí smysl?
Dva a dva je pět, stejně jako se všechny čísla rovnaj nule a lidi se nemůžou vznášet. Chápeš?
V době, kdy něco předstírat znamená víc, než něco být, se žije skvěle. Můžeš mít úplně vymrdáno v hlavě a stejně budeš hrozně kůl.

Dabing ano, ale jen v rukou profesionálů

11. listopadu 2013 v 19:30 | K. |  tttéma..
Ač mě děsí, co dabéři vymýšlí za nesmysly, chápu, že není jednoduché některé věci přeložit. Jedná- li se kupříkladu o komedie, každý národ má jiný humor, proto se dabingové týmy snaží vymyslet něco alespoň trochu vtipného tak, aby to každý pochopil. Ale když občas poslouchám ty hrůzy.. nebylo by skutečně lepší nechat to tak, jak to je?

Dalším problémem je podle mě měnící se hlas herců. V jednom filmu má herec hluboký mužný hlas a v dalším přemýšlíte o tom, jestli ho třeba jen nedabuje ženská se zvýšenou hladinou testosteronu a celé tohle přemýšlení vám dokáže dokonale zkazit celý film. Bez ohledu na výkon herce.

To musíš slyšet vol.1

7. listopadu 2013 v 20:36 | K. |  Hudba
Ráda bych vás dnes seznámila s mladou talentovanou zpěvačkou z Velké Británíe. Její pravé jméno je poměrně složité, a nikdo si ho nepamatuje, proto zůstanu pouze u umělecého jména Birdy. Tuhle holku jsem vlastně objevila díky coveru písničky Shelter od The xx, abych řekla pravdu, podle mě zní její verze lépe než originál a to The xx považuji za velmi dobré hudebníky. Chvíli jsem tedy Shelter poslouchala postupně se k němu přidaly i písně Skinny love a People help the people, ale jako celek mě její první album nesoucí prostý název Birdy příliš nezaujalo. Po čase jsem na ní úplně zapomněla, už včera, jsem se k ní znovu díky The xx dostla. A její nové album Fire Within mě uchvátilo! Není to stupidní popík a texty si navíc píše sama, čehož si v současné době neskutečně cením. Doporučuji si to poslechnout. Jednou začne dělat pořádnej mainstream a bude fáákt slavná.

První z řádky strachů

1. listopadu 2013 v 22:23 | K.
Bojím se ztráty něčeho, co jsem ještě ani nezískala. Bojím se štěstí, protože umí zmizet stejně tak rychle, jako přijít. Vytratit se bez jakéhokoliv náznaku blízkého konce. Bez víry na nekonečno.
Nechci zklamat sebe, ani nikoho jiného. Jsem sobec, co si to nalhávám, nechci ublížit hlavně sobě. Myslím jen na něj a přitom na svůj prospěch z celé věci. Mám strach ze svých zaváhání, z toho, že nejsem schopná obhájit si svůj názor, jeho. I když není můj.
Nějak nemám slova, jen ležím v posteli a doufám, že se mé sny vyplní. Doufám..


Mám pocit, že bych byla poprvé v životě schopná za něco bojovat, nevím však, jestli to má skutečně cenu.