Fuck It, I'm Young!

6. ledna 2012 v 16:39 | K. |  tttéma..
Cesta za lepším životem.

Ztratil jsem hlavu v davu a zase sám, v podivnym stavu si plavu vstříc myšlenkám, na lepší zítra na lepší okolní svět na lepší jitra na lepší cesty zpět.

Zase jsem hledala inspiraci v článcích ostatních blogerů, vím je to špatně. Kazí mi to můj vlastní (ne)objektivní pohled. Někdy je to skvělí a já si řeknu, že vlastně vůbec nemá cenu, abych něco psala. Všechno už bylo jedno řečeno. Ale větší část článků mě naprosto dorazí. Na první pohled je pro mě atraktivní vlastně každý článek, který má jakýmkoli způsobem zajímavý nadpis. Ale většinou je to cosi šílenýho, růžovýho a má to hodně Mucíqů. Tak třeba to jednou bude lepší.
Teď už k tématu.
Co je lepší život? Existuje vůbec něco takového? Podle mě je všechno lepší, akorát se na to většina lidí prostě dívá špatně.
Bude to lepší, až se všichni začneme respektovat a plnit potřeby druhých? Vždycky se najde nějaký anarchista, co bude mít jiný názor. Jeho názor nebude špatněj. Ne, jenom bude vyčnívat ze zajetých kolejí. Takže, ten člověk, který chtěl jen něco udělat jinak, bude označen za blázna. A nikdo ho nebude respektovat. Tak a teď mi někdo vysvětlete, jak ten slavnej lepší život bude fungovat..

Hlavní problém lepšího života je v nás lidech, copak my jsme ochotní něco dělat jinak? Možná i líp? Jsme schopní vlézt z vysněných lepších světů a být těmi, co něco změní?

Kopíme si kabriolety, přestěhujeme se L.A. a budeme chodit na stejný večírky, na který chodí hvězdy. Chceš bejt zpěvák? No a co že neumíš zpívat, zařídím ti lepší život.. Nebo co? Vpálíme si nějaký to háčko do žíly a bude to fajn, bude to lepší. Z našeho světa na chvíli zmizí všechny trable. Budeme králem města, člověkem, který už vážně nemá co ztratit. A budeme o sobě mluvit v 3. osobě. Nebo na sobě budeme celý život makat, budeme mít skvělí postavení a obrovský barák. Ale co bude, až se otočíš zpátky, spousta neprožitých vzpomínek za zdi kanceláře. Budeme snít o tom, jak krásný musí být žít, začněme si uvědomovat, že jsme si vybrali špatně. Vždycky budeme chtít to, co nemáme.

Nevím, co je lepší. Každá věc má svoje pro a obrovský proti, ale když nějakou takovou věc uděláš, zůstane v tobě vzpomínka na tu dobu, kdy to bylo lepší. Je absurdní tvrdit, že nic není černobílí a že nikdy to není tak špatný, jak se zdá. Ale vždycky může být ještě hůř. Proto si myslím, že žít tak, jako by byl každý ten tvůj poslední, není tak špatný. Každej vždycky bude říkat, že to lepší už bylo. Ale víš co cesta za lepším životem je ta, kterou právě jdeš, tak bacha na šutry. A ano, vždycky jde všechno udělat líp, teda aspoň ostatní to tvrdí.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 A. A. | Web | 6. ledna 2012 v 16:48 | Reagovat

Pravdivý..

2 Johnny Johnny | Web | 6. ledna 2012 v 16:52 | Reagovat

Zajímavý.. však na každým je to rozhodnutí jakou cestu k tomu lepšímu životu zvolí. A je to jen na něm, co uvidí, až se otočí, jestli uvidí život šťastný, nebo zklamaný a jak je schopný to změnit či napravit. Člověk se nemůže ohlížet, musí koukat stále dopředu a všímat si budoucnosti. Protože ohlížením se za minulostí a uvědomění jestli žil správně či špatně ho okrádá o čas a včas se nerozhodne jakou správnou cestou se dát za tím lepším. Hakuna matata - hoď minulost za hlavu ;)

3 Katie Katie | Web | 6. ledna 2012 v 18:10 | Reagovat

Nevím, jestli jsem se měla se třetím (o mucq blogískách) urazit :D
Jinak krásně napsaný.:) Myslím, že každý můžeme mít svůj lepší svět už teď a ani o tom třeba nevíme. Když se ale něco změní, někdo odejde, něco přibude - nejsme tak šťastní. Něco jsme ztratili. Já jsem teď hodně věcí prožila a následně pochopila. Hodně věcí, které bych nepřála nikomu. A přesto - jsem za ně šťastná!

4 Meggy Meggy | Web | 13. ledna 2012 v 22:11 | Reagovat

Jojo. Na každý věci je něco pozitivního a něco naopak negativního. A je jen na nás, jak se na to koukneme. Už jsem si zvykla, že nejde všechno udělat dobře. Ale asi jde o to se snažit dělat to dobře. A ono to je potom lepší :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama